طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی صرافی لوکس و زیبا

به‌طورکلی، دکوراسیون نقش بسزایی در موقعیت ملک‌های تجاری ایفا می‌کند. هر ملک متناسبی با شغلی که در آن اجرا می‌شود باید دکوراسیون مخصوص به خود را داشته باشد. دکوراسیون داخلی صرافی نیز مشخصه‌های خاص خود را دارد.

یکی از امن‌ترین مشاغلی که هر روز پول زیادی در آن جابه‌جا می‌شود صرافی است. این روزها با توجه به شرایط اقتصادی، نیاز مردم به صرافی‌ها دو برابر شده است. ازاین‌رو، صرافی‌ها جز مشاغلی هستند که هر روز افراد زیادی در آن‌ها رفت و آمد دارند.


شرایط لازم برای یک دکوراسیون داخلی صرافی لوکس

در کل، طراحی دکوراسیون صرافی باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر اینکه نیازهای مشتریان را رفع می‌کند، فضای مدرنی را ایجاد نماید و در نظر گرفتن نکات ایمنی بسیار حائز اهمیت است. چرا که در شغل پر ریسکی مانند صرافی و البته جواهرفروشی که هر روزه پول زیادی در آن جا به جا می‌شود، امنیت نقش بسزایی ایفا می‌کند.

همچنان که بدون امنیت ممکن است سرمایه و دار و ندار شما در یک شب از بین برود. ازاین‌رو چیزی در دکوراسیون شما مهم است این می‌باشد که باید ترکیبی از امنیت و مدرنیته باشد. پس برای حفظ سرمایه خود و طراحی دکوراسیون داخلی جواهر فروشی و یا صرافی خود با ما همراه باشید.


مدرنیته

دکوراسیون داخلی صرافی باید به صورت مدرن باشد، چرا که صرافی‌ها فقط با هم‌وطنان خودشان سر و کار ندارند و افراد خارجی سایر کشورهای جهان نیست که به ایران سفر کرده‌اند، برای تبدیل پولشان به صرافی نیاز دارند.

ازاین‌رو، علاوه بر اینکه دکوراسیون داخلی صرافی باید عامه پسند باشد باید یک سبک مدرنیته ترکیبی آمریکایی-اروپایی نیز داشته باشد تا شخص خارجی که در آن حضور پیدا می‌کند احساس غربت نکند. چرا که وقتی فرد احساس آرامش کند دوباره به آنجا خواهد آمد.

بنابراین می‌توان گفت که دو اصل اساسی در طراحی جدیدترین طراحی داخلی صرافی باید مدنظر قرار داده شود. اصل اول امنیت و اصل دوم مدرنیته بودن است.


امنیت در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی

امنیت برای مشاغل پرخطری از جمله صرافی‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در صورتی که تمایل دارید که از مرزهای امنیتی بین خودتان و مشتریان استفاده نمایید، می‌توانید از حائل‌های شیشه‌ای محکم استفاده کنید.


حائل‌های شیشه‌ای

این حائل‌ها در واقع شیشه‌های خیلی محکمی هستند که در بخشی از آن بریدگی گرد مانندی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید با مشتری حرف بزنید. استفاده از چنین حائلی امنیت را به صورت قابل توجهی بالا می‌برد، اما ما در صرافی‌ها احتیاج به جایی داریم که افراد احساس آرامش و راحتی کنند. افرادی که به آنجا مراجعه می‌کنند باز هم برای تبادل به آنجا بیایند.


استفاده از دوربین‌های امنیتی و سنسورها به جای حائل‌ها

ازاین‌رو برخی معتقدند که این حائل مرز بزرگی را بین مشتریان و پاسخ دهندگان ایجاد می‌کند. به همین دلیل می‌توانید به جای استفاده از این حائل‌ها از دوربین‌های امنیتی و سنسورها فوق حساس استفاده نمایید.

شیوه قرار گرفتن دوربین‌های امنیتی بسیار حائز اهمیت است و باید دوربین‌ها در جایی تعبیه شوند که بر کل فضا را تحت پوشش قرار دهند. برای این منظور می‌توانید از دوربین‌های بیشتری استفاده کنید و این دوربین‌ها باید به گونه‌ای باشد که چهره افراد را به وضوح نشان دهد. با انجام این کار هم امنیت را بالا می برید و هم دیگر لازم نیست مرزی بین خود و مشتریان ایجاد کنید.


استفاده از سیستم نوبت دهی در صرافی‌ها

با توجه به بالا بودن تراکم مشتریان در صرافی‌ها، استفاده از سیستم نوبت دهی بسیار مهم می‌باشد. برای مثال وقتی حجم مشتریان روی یک پاسخ دهنده بالا باشد، طبیعتاً میزان امنیت به طور قابل توجهی کم می‌گردد.

ازاین‌رو سیستم نوبت دهی به راحتی حجم کارها را کم می‌کند و باعث می‌شود که خود مراجعه‌کننده‌ها حس آرامش بیشتری داشته باشند؛ و هر پاسخ دهنده بر اساس شماره‌هایی که اعلام می‌شود به مراجعه کنندگان پاسخ می‌دهد.

این باعث ایجاد نظمی می‌شود که هر بار که پاسخ‌دهنده‌ها می‌آیند با آرامش به کارشان می‌رسند و به خاطر این نظم در کارهای بعدی هم به این صرافی مراجعه می‌کنند. توجه داشته باشید در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی، باید قسمت پاسخ دهنده به گونه‌ای طراحی شود که برای هر ارز جایگاه مناسبی تعبیه شده باشد و پاسخ دهنده در هر بار نیاز نباشد که زمان زیادی را صرف انجام امور روزانه‌اش نماید.

باید برای این موارد کشو و قفسه‌های مناسب در نظر گرفته شود. در واقع همه این کارها به این دلیل است که شما راحت باشید و سرعت کارتان بالا برود ازاین‌رو طراحی دکوراسیون داخلی صرافی باید با دقت صورت بگیرد.


نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی‌ها باید توجه کرد

بر اساس مواردی که در بالا ذکر شد، برای بالا بردن امنیت، باید دوربین‌های مداربسته را با زاویه‌های قرارگیری درست تعبیه کرد. همچنین برای بالا رفتن سرعت پاسخ دهنده باید جایگاه‌های مناسبی تعبیه شود و برای سهولت و امنیت کار، پاسخ دهنگان و کاربران باید از سیستم نوبت دهی استفاده گردد.

از نکات دیگر در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی لوکس صرافی این است که از وسایل با جنس مرغوب استفاده گردد. بهتر است که از لوازمی استفاده شود که با استحکام ترند. به عنوان مثال باید جنس مبلمانی که در صرافی‌ها استفاده می‌گردد نسبت به آتش سوزی مقاوم باشد و از مواد پلاستیکی استفاده نگردد.

در قسمت‌های حساسی که از شیشه استفاده شده است باید جنس شیشه ضد ضربه و محکم باشد.


لازمه ایجاد دکوراسیون داخلی لوکس صرافی

لازمه ایجاد فضای مدرنیته، به کارگیری ترکیب درست نور و رنگ‌ها به گونه‌ای که نشان دهنده فضای امروزی باشد. با توجه به اینکه صرافی‌ها خدمات ارزشمندی را به کاربران ارائه می‌دهند و اکثر مشتریان آگاه و باسواد هستند باید با سلیقه آن‌ها به خوبی آشنا باشید.

بهتر است که در طراحی مدرنیته از نمای مات استفاده شود. این نما باعث می‌شود که حس لاکچری بودن داشته باشید. برای مثال می‌توانید از رنگ مشکی مات استفاده نمایید که جز رنگ‌های آرامش بخش است. بهتر است رنگ وسایل و مبلمان در صرافی‌ها از طیف‌های رنگ‌ها مات نوک مدادی و قهوه‌ای باشد.


دلیل استفاده از رنگ قهوه‌ای در صرافی‌ها

علت استفاده از رنگ قهوه‌ای این است که چون صرافی‌ها در حوزه ارز و پول فعالیت دارند، معمولاً رنگی در ذهن فرد ایجاد می‌شود رنگ‌های نزدیک به طلا یا زرد است. ازاین‌رو رنگ‌هایی از این طیف برای طراحی دکوراسیون داخلی صرافی بسیار مناسب هستند. شما می‌توانید از تم مات قهوه‌ای رنگ و نوک مدادی استفاده کنید و فضای خیلی شیک و مدرنی را در صرافی خود ایجاد نمایید.


ترکیب دو رنگ زرد و سیاه در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی‌ها

معمولاً ترکیب دو رنگ زرد و سیاه بی‌نظیر است که مدت طولانی است که در صنعت طراحی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین دو رنگ متضاد مشکی و سفید هم بسیار ترکیبی جالبی را ایجاد می‌کنند. مثلاً می‌توانید از تم کلی سیاه برای صرافی‌تان استفاده کنید و وسایل آن سفید باشد. همچنین رنگ لباس پرسنل شما نیز می‌تواند روشن باشد.


گذاشتن بخش استراحت مهمان‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی‌ها

برای بخش استراحت مهمان‌ها، بهتر است که مبل با سایز کوچک را انتخاب کنید و ترجیحاً رنگ آن به قهوه‌ای و طلایی نزدیک‌تر باشد. به هیچ وقت از مبل‌های بزرگ برای فضاهای کوچک استفاده نکنید؛ زیرا باعث آزردگی مراجعه‌کننده‌ها می‌شود و ممکن است خودتان نیز از این شرایط ناراحت شوید.

همچنین سعی کنید که از مبل‌های نرم و پنبه‌ای استفاده نمایید و برای فضای مدرنیته نیازی به استفاده از مبل‌های سفت و سخت نیست چرا که راحتی مشتریان باید در اولویت باشد.


استفاده از تابلوهای اعلام قیمت ارز برای راحتی مشتریان

برای راحتی مشتریان با توجه به فضایتان، می‌توانید از تابلوهای اعلام قیمت ارز در دو بخش استفاده نمایید یکی را در مقابل پاسخ دهندگان بگذارید و دیگری را در مقابل مراجعه‌کننده‌ها. بهتر است که تم تابلوها کرم یا طلایی رنگ باشد.


کیفیت درب و پنجره در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی‌ها

همچنین در رابطه با درب و پنجره‌ها، سعی کنید کیفیت بالایی داشته باشند. هر چه ضخامت درب‌ها بیشتر باشد امنیت آن بالاتر است. بهتر است که از درب‌های قهوه‌ای رنگ یا مشکی استفاده نمایید.


نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی‌ها

فاکتور مهم دیگر نورپردازی است و زمانی که سقف صرافی شما کوتاه است نورپردازی آن بسیار حائز اهمیت می‌باشد. بهتر است که از سقف‌های کوتاه‌تر استفاده کنید.


اهمیت ارتفاع سقف در اجرای دکوراسیون داخلی صرافی

مطالعات نشان داده‌اند که سقف‌های کوتاه‌تر حس امنیت بیشتری را به مخاطبان می‌دهند. همچنین باید هالوژن‌ها به درستی در فضا تعبیه شوند تا محیط لوکسی را ایجاد کنند. بهتر است که هالوژن‌ها به گونه‌ای باشند که نورشان بر تابلو اعلام نرخ ارز مسلط باشد.

برای مشاهده جدیدترین دکوراسیون داخلی ۲۰۲۱ به این صفحه مراجعه کنید.

نقش دکوراسیون صرافی در جذب!

در رابطه با ویترین صرافی، بهتر است از متریال قهوه‌ای رنگ همواره با نورپردازی زیاد استفاده شود. توصیه می‌شود که عمدتاً از نور سفید استفاده کنید چر که استفاده از نورهای رنگی باعث شلوغ دیده شدن ویترین می‌شود. همچنین می‌توانید از سطوح منحنی در ویترین استفاده کنید چرا که فضا را مدرنیته می‌کند.

پس بهتر است که از یک تیم یا گروه باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا به خوبی کارها را پیش ببرید. شرکت بارمان طراحان پارس می‌تواند در این زمینه کمک قابل توجهی کند چرا که تجربه‌های موفق بسیاری داشته است.

این شرکت با به کارگیری کادری مجرب و با تجربه و مدیریت مژگان دانشفر می‌تواند هر آنچه را شما در طراحی دکوراسیون داخلی صرافی به آن نیاز دارید رفع کند. امیدواریم که مطالب این مقاله درباره دکوراسیون داخلی صرافی برایتان مفید واقع شود.


نظر شما ارزشمند است

تجربه ها و نظراتتان را با ما و کاربران محترم در میان بگذارید.